Dekorasyon alanında dikkat ettiğimiz bir çok ayrıntı bulunmaktadır. Bunlar en ince detaya sahip olan ve mekanın gösterişliliğini ortaya çıkaran aksesuarlar olmakta. Özellikle de bu koşulu sınırlandırmıyor isek banyolarımızdaki aksesuarlarımız hem şık bir görünüm sağlamak hem de kullanım kolaylığını arttırmak için birebir.

Sıvı sabunluktan, fırçalıklara, çöp kovasından duş raflarına kadar her bir ayrıntının dolaplarda dahil olmak üzere önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bizler her ne kadar düzenli bir stil yaratırsak evimizin her alanında bunu yansıtmamız gerekir. Ancak böyle bir bütünlükle ev dekorasyonunu doğru bir şekilde tamamlamış bulunuruz. Peki banyo aksesuarlarını seçerken nelere dikkat etmeliyiz.

Duşakabinler ve banyo dolapları banyomuzu ön plana çıkaran ana parçalardır tabiki de. Lakin her alanı ufak dokunuşlar ile hareketlendirebiliriz. Bu birazda bizim tarzımıza bağlı bir seçim. Banyo stili 3 farklı tarzla bütünleştirilebilmektedir. Bunlar modern, country, klasik tarz olmakta.

Renk ve Stil Uyumu

Banyonuzda seçeceğiniz aksesuarlar ve beraberindeki ince detaylar ile banyonuzun dekorasyonuna şıklık katabilirsiniz. Banyolarda kullanılan metal detaylandırmalar aksesuar seçiminde en çok tercih edilen modellerdir. Lavabo bataryaları ve duşakabinler siyah metal detaylar ile bütünleştirildiğinde son derece şık bir ambians oluşmaktadır.

Klasik banyo dekorasyonu

Nostaljik yansımalarına açığa çıktığı ruhumuzu yansıtan dekorasyon örneklendirmeleri son derece ışıltılı, parlak, mermer, metal detayları içeren modellerdir. Bunun yanı sıra gümüş, roze, altın, bakır ve gümüş tonlarının yoğun şekilde kullanılması klasik banyo dekorasyonu ile uyumlu bir yapı oluşturmaktadır.

Country dekorasyon

Nostaljik esintilerden fayda sağlayan kişilere özel tasarlanan dekorasyon yapısı doğa severler için etkin bir detaylandırmaya sahiptir. Bu kategoride doğa ile iç içe kombinasyonlar bulunmaktadır. Renk tonlamaları olarak da doğal yapıyla uyumlu toprak tonları, krem rengi, mavi ve benzeri nitelikte doğal renk etkisi oluşturacak renkte aksesuarlar yer almaktadır.

Modern dekorasyon yapısı

Sade tarzda dekorasyon yapısını seviyorsanız modern dekorasyona sahip banyolar tam da size göre! Seramik, metal ve ahşap gibi detayların yer aldığı bu dekorasyon kategorisinde modern çizgilere yer verilmektedir. Doğal olarak bu kategoride desenli olan veya tek renk ürünler banyonuz için en ideal seçim olacaktır.