Bahçe Duvarı Modelleri

 

Evimizin görüntüsü kadar bahçe duvarlarımızın görüntüleri oldukça önemlidir. Evimizin dış görüntüsünü farklı bir açıdan dışarı yansımasıdır.Bahçe duvarı dekorasyonlarında evimizin dış görünüşüyle ve bahçemizle uyum sağlamak oldukça önemlidir. Bahçe ve bahçe duvarı tasarımlarınızda sade ve tutarlı bir tarz seçmek oldukça önemlidir. Bunun için renk temanızı ve renginizi sabit tutmalısınız. Farklı tarzlarda birçok şeyi bir arada tutmak göz kalabalığı yaratır. Örneğin ahşap görünümlü bir evimiz varsa bu ambiyansı bahçe duvarlarımıza yansıtmak bütünlük sağlayacaktır.

 

Ahşap görünümlü evlerin bahçe duvarlarını ahşap bahçe duvarı modelleri oldukça iyi tamamlayabileceği gibi estetik taşlarla yapılan duvarlar da oldukça iyi tamamlayabilir. Demir ve modern beton duvarları şık ve modern bir havaya sahiptir bahçe duvarları için. İyi bir proje ve mimarlar sayesinde çok şık tasarımlar elde etmek mümkündür. Bahçelerinizi güzelleştirmek için desenli taş tasarımları, kesme küp taşlarla yapılan duvar modelleri, sade estetik taşlar ve mozaik taşlarla yapılan duvarları da seçebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak bahçe duvarlarınızı alçak dizayn edebilirsiniz.

 

Alçak bahçe duvarlarında estetik önemlidir. Fakat yüksek bir bahçe duvarı modeli inşa etme niyetindeyseniz bahçe duvarı modelinizin parlak ve iç açıcı olması ferahlık açısından daha önemlidir. Burada da sade ve estetik taşlar kullanmak oldukça faydalı olacaktır.Bahçenizde toprak zemin yerine sert zemin kullanıyorsanız veya kullanmak istiyorsanız sade bir beton yerine farklı tasarımlar kullanarak da bahçe duvarınızla uyum sağlayabilirsiniz.Çakıl taşları ve basamaklar kullanarak ilgi çekici görselliği olan tasarımları kullanabilirsiniz.