Mutfağınızı istediğiniz gibi tasarladınız fakat ne olduğunu bir türlü bulamadığınız, içinize sinmeyen bir nokta var. Mutfak dekorasyonu denilince duvar süsleri, raflar, aydınlatma ürünleri, mutfak dolapları derken birçok konuda elinizden geldiğince, tarzınızı yansıtmaya çalıştığınız dokunuşlarda bulunuyor ama yine de bir bütünlük yakalayamıyorsanız yazımızı daha fazla odaklanarak incelemenizi tavsiye ederiz. Öncelikle şunu söylemek isteriz ki bu konuda yalnız değilsiniz. Günümüzde hemen hemen herkesin gözünden kaçan çok önemli bir noktaya değinmek istiyoruz 🙂 Aslında gözümüzün önünde en belirgin olan, en temel gereçlerden birisi olan mutfak kapı modelleri üzerine bir tasarım düşünmek ya da farklı arayışlarda bulunmak büyük bir çoğunluğun gözünden kaçıyor maalesef.

Mutfak genellikle evin en çok ilgi isteyen bölümüdür. Çünkü bir insanın temel gereçleri arasında en çok ağırlık verdiği alanlardan birini kapsar. Bu alan ‘’ beslenme ‘’  alanımızdır ve beslenme alanımızın dekorasyon alanları içerisinde tahminimizden çok daha önemli bir yeri vardır. Neden daha önemli olduğunu sizlere şu şekilde açıklamak isteriz, ilk olarak yemek yapmak ve yemek tüketmek için gerekli olan tüm araç-gereçleri bulundurmalı, ardından mutfak boyutlarımıza göre tüm bu araç-gereçleri yerleştirmeliyiz. Tüm bunları yaparken iştahımızı kapatmaması, temizliğimiz, düzenimiz dikkat etmemiz gereken temel noktalardır ve bunlar zahmet gerektirir. Birde tüm bunların üzerine ‘’ estetik ‘’ dokunuşlarda bulunmalı ve hepsinde kendi tarzımızı yansıtan bir bütünlük sağlamalıyız. Şimdi tüm bunların içinde mutfak kapı modelleri nereden aklımıza gelsin diyebilirsiniz, haksız da sayılmazsınız ama en sonunda tasarladığınız, içinde neredeyse günün tüm vaktini geçirdiğiniz mutfağınıza baktığınız zaman ‘’ bir şey olmadı galiba ama ne? ‘’ diye düşünürken bulursunuz kendinizi. Bu durumun en tehlikesi noktası, yaptığınız o harika tasarımı bozup tekrar tasarlamaya başlama sürecinizdir. Hem zaman olarak hem de maddi anlamda yıpranabilirsiniz.

Neyse ki mutfak kapı modelleri yazımız ile tanıştınız ve tüm bu can sıkıcı ihtimalleri bir kenara bırakıp, size kullanışlı fikirler verecek olan, yaratıcılığınıza yaratıcılık katacağınız yeni tasarımlar ile karşılaşmak üzeresiniz 🙂 Özellikle de küçük mutfaklar için oldukça kullanışlı olacak olan sürgülü mutfak kapı modelleri ile sizleri tanıştırmak istiyoruz. Artık mutfağınıza girdiğiniz zaman oradan çıkmak istemeyecek hatta mutfağınıza girmek üzereyken karşılaştığınız muhteşem kapınız ile birlikte daha keyifli bir biçimde mutfağınıza girecek daha güzel yemekler pişirip daha rahat bir şekilde misafirlerinizi ağırlayacaksınız 🙂

ahşap rengi, katlanabilir melodika mutfak kapı modeli
çift taraflı, katlanabilir, yelpaze mutfak kapı modeli
çift taraflı, sürgülü ahşap mutfak kapı modeli
çift taraflı sürgülü beyaz ve camlı mutfak kapı modeli
üç bölmeli tek taraflı retro mutfak kapı modeli
tek taraflı gri yeşil mutfak kapı modeli
camsız beyaz eskitme ahşap mutfak kapı modeli
tek camlı, kirli beyaz eskitme mutfak kapı modeli
sürgülü siyah mutfak kapı modeli
çift taraflı beyaz mutfak kapı modeli