Mutfak ve banyolar için ayrıntı gibi görünsede, armatürler aslında dekorasyona bir çok fark katan aksesuarlardır.

 Armatürler nasıl olmalı

Tek ve çift kumandalı, fotoselli ve termostatlı modeller bulunuyor. Fotoselli modeller su tasarrufu açısından oldukça avantajlı.

Mutfakta kullanılan armatürler yemeğin hazırlandığı ve diğer bütün işlerin halledildiği tezgah ve evye ile bağlantılı olduğu için daha geniş. Bundan dolayı daha uzun gövdeli ve hareketli gagalara sahipler. Ayrıca mutfak armatürleri spiralli olabildikleri gibi, sprey ve normal olm ak üzere iki ayrı akım seçeneği de bulunuyor. Spiralli evye armatürleri suyun esnek bir hortum ve el duşu yardımıyla çift veya daha fazla gözlü evyelerle kullanılmasını sağlıyor.

Temizlik ve bakımı

Armatürün günlük bakımını sadece su ve sabun kullanarak yapın. Temizledikten sonra bol su ile durulayıp yumuşak bir bezle kurulayın. Armatürleri kesinlikle deterjanla temizlemeyin. Asit, asitli su, aşındırıcı madde içeren deterjan, tuz ruhu, çamaşır suyu, sirke, toz temizleyiciler, kireç sökücüler,yer ve duvar temizleyicilerini armatür temizliğinde kullanmayın. ürünü bulaşık sünceri veya telli sert aşındırıcılarla ovmayın.