Apart Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir? | Dekorasyon Tavsiyeleri
Resim Bulunamadı

Apart Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

21 Ekim 2018
908
 • Sponsor Bağlantı
  Apart Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Apartlar günümüz şartlarında farklı birçok kullanım alanı olmasından dolayı tercih edilen bina türü arasına girdi. Üniversite gençleri, tek yaşayanlar,  günü birlik şehir dışından gelenler için tercih edilen yerlerdir. İster ticaret amaçlı kullanın, isterseniz de kendi eviniz olsun, bu tarz yapılarda nasıl dekorasyon yapacağınız konusunda kararsız iseniz, apart dekorasyonunda nelere dikkat edilmesi konusunda birkaç ip ucu paylaşacağız.

  Alanın Büyüklüğüne Dikkat

  Apart dekorasyonunda en önemli konu, dekorasyon yapacağınız alanın büyüklüğüdür. Eğer 100 m2 altında bir apart daireniz varsa, o halde yapacağınız şey; her alanda doğru seçimler yapmak. Özellikle görselliğe fazla önem verip, gereksiz eşya almaktan kaçının. Bunun yerine küçük alanlarda kullanıma faydalı olacak eşyalar tercih etmelisiniz. Bir masa sizin için oldukça gerekli olacakken, dekorasyona uyumlu diye ikincisini almak, dekorasyona olumlu değil olumsuz etki yapacaktır.

  Işıklandırma Önemli !

  Apart daireniz ne kadar küçük olsa da bazı dekorasyon incelik ve hileleri kullanarak olduğundan daha geniş göstermek mümkündür. Bunlardan biri de elbette ışıklandırmadır. Dairenizde zemin, duvar ve aydınlatmada açık tonları tercih ediniz. Özellikle duvar ve zeminde koyu renklerden ziyade daha açık ve soft renkler tercih edilmelidir.

  Akıllı Depolama Alanları

  Apart dairelerde en büyük sorunlardan biri de eşyaların dağınıklığını ortadan kaldırmak için gerekli depolama alanıdır. Depolama alanı kullanmak için uygun alanlara, doğru dolaplar kullanmaktır. Her tarafa gereğinden fazla dolap yaptırmak evinizi boğucu hale getirecektir. Dolayısıyla 1+1 ya da 2+1 dairelerde bu sorunu ortadan kaldıracak tarzda duvar rafları, küçük komdinler ya da çok çekmeceli dolaplar işinizi kolaylaştıracaktır.

  Mobilyaların Fonksiyonel Olması

  Günümüzde bu tarz mobilyalara dönüşüm başladır. Örneğin; hem yatak hem koltuk olan mobilya, kapandığında masaya dönüşen yatak, gizli bölmeli tv üniteleri gibi daha birçok mobilya fonksiyonel tarzda üretilmektedir. İşte bu tarz mobilyalar apart daireler için biçilmiş kaftandır. Hatta koltuklarınızda birden yerleşim şekli olarak kullanılacak tarzda seçenekleri olan takımlar da uygundur.

  Apart dekorasyonunda dikkat edeceğiniz bir başka detay ise fazla şekil ve desenlerden uzak durmaktır. Perde de, duvarda ve diğer alanlarda yatay çizgilerden daha çok dikey çizgiler kullanın.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Vivense Dekorasyon Ürünleri
  Vivense Dekorasyon Ürünleri
  Pera Bulvarı Dekorasyon Ürünleri
  Pera Bulvarı Dekorasyon Ürünleri
  Antre Dekorasyonu
  Antre Dekorasyonu
  Bauhaus Şömine Modelleri
  Bauhaus Şömine Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.