Ev dekorasyonu son derece özenli bir yapıda tasarlanmalıdır. Öyle ki evimizin dekorasyon yapısı bizlerin kişiliğini yansıtmakla beraber stil ve tarz adına bizler için uygun formlu tüm güzellikleri düzen ve dekorasyon fikirleri ile ortaya sereriz. Son zamanlarda oldukça şık ve sadelik severler için trend haline dönüşen dekorasyon önerilerinden bir tanesi de antre dekorasyondur. Farklı ve şık bir yapıya sahip olan antre dekorasyon uygulaması ev yapılarında albenisi yüksek bir yere sahip uygulamadır.

Antre dekorasyonunda devamlılık önemlidir. Öyle ki iki farklı kombinasyon örneklendirmesi ile giriş ve devamından antre dekorasyon uyumunu ölçülendirerek tasarlayabilirsiniz. Bu dekorasyon uygulamamızda bir diğer önemli ayrıntı ise evinizde muhakkak açık renkli ürünler kullanmanızdır. Geniş ve ferah bir alan görünümü elde etmek adına beyaz renkli ürünleri kullanmanız sizlere dekoratif açıdan zengin bir görünüm sağlamaktadır. Ev dekorasyonunda özellikle eve ilk girdiğinizdeki izlenim oldukça önemlidir. Özellikle kapıdan giren kişilerin karşılaşmakta olduğu ilk izlenim kişinin stili ile ilgili misafirlere çok şey yansıtacaktır. Giriş bölümünde kullanacağınız vesteryerler ve askılıklar eğer ki evinizi çok daralamayacak şekilde tasarlanırsa ev girişi dekorasyon yapısı oldukça şık gözükecektir. Vestiyerler antre dekorasyon yapısına katkı sağlayan dağınıklığın toparlanmasına katkı sağlayan eşyalardan bir tanesidir. Dekorasyon örneklendirmesinde soft renkler oldukça şık bir görünüm oluşturmaktadır. Pastel renk tonları özellikle bu hususta en çok tercih edilen renkler. Gökyüzü mavisi, krem, sütlü kahve rengi, toz pembe ve benzeri tonlardaki renkleri tercih edebilirsiniz.

Seçilen dolapların kapaklarının sürgülü olmasına özen gösterin. Öyle ki dekorasyon yağısı olarak yer darlığının giderilmesi ve düzenli bir görünüm sağlamak amacıyla bu dekorasyon örneklendirmesi ortaya sürülmüştür. Bunun yanı sıra eşyalarda yapılandırılan aynalar estetik açıdan da eşyaların şık bir görünüme sahip olmasına olanak sağlar.
Dekorasyon yapısında minimalist bir çizgiye hakim olmak son derece önemlidir. Bu dekoratif yapılanma kapsamında mantık hem fonksiyonel kavramlara uygun hem şık bir dekorasyon yapısı olmakta. Onun için göz zevkinizi bozan hiç bir aksesuara yer vermemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede hem eviniz şık gözükürken hem de kullandığınız ürünlerin değeri daha fazla artmakta.

Duvarlarınızda kullanılan tablolar ve de duvar aksesuarları yerinde kullanılmaya özen gösterilmelidir. Tıpkı bir sergiye gitmişsiniz de adeta bir sergi geziyormuş hissi yaratır gibi sizin üzerinizde ev dekorasyonu bir etki yaratmalıdır. Dekorasyon yapılandırmaları arasında bir diğer önemli ayrıntı da aydınlatmalar olmakta. Aydınlatma seçiminizi doğru bir şekilde yaptığınız vakit antre dekorasyon yapısına sahip evinizin daha şık yansıdığını gözlemleyeceksiniz. Bu alanda aplikler veya spot lambalarda kullanılabilir. Her şey olabildiğince sade düzenlenmeli fazlalık angarye eşya kullanımından kaçınılmalıdır. Klasik tarza uygun mobilyalar bu kategori için oldukça uygundur. Özellikle de eskitme ahşap ürünler veya sadece beyaz renk tonlamalı olan mobilyaları tercih ederek şık bir ambians oluşturabilirsiniz.