Evimizin her bir noktasında yapmış olduğumuz dokunuşlar bizim karakteristik özelliklerimizi yansıtır. Fakat özellikle de Amerikan mutfak ruhumuzu ve yaratıcılığımızı ortaya sergilediğimiz ender alanlardandır. Salon-mutfak dengesini kurabilmek, her iki alanda da farklı dokunuşlar yapmak istemek ve tüm bunları bir uyum içerisine sığdırmak pek kolay görünmüyor olabilir. Ancak birazdan size Amerikan mutfak dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler ile alakalı aktaracağımız bilgilere dikkat etmeniz doğrultusunda siz bu karmaşıklıktan sıyrılarak kendinizi özgürce yansıtabilecekseniz.

Öncelikle Amerikan mutfak nedir buradan başlayalım. Amerikan mutfak stili açık alan hassasiyeti ile oluşmuş bir yapı biçimidir. Salon ile mutfak arasında ki duvar – varsa başka engeller – kaldırılır. Böylece daha geniş, ferah ve iç içe bir alan elde etmiş olursunuz. Yemeğinizi yaptığınız ve tükettiğiniz, istirahat ettiğiniz alanlar birleşir ve tabii ki kültürümüze sonradan dahil olan bu yapıya uyum sağlamak biraz zaman ister. Her şeyden önce mutfağın ve oturma alanının temizliği ve düzenliği oldukça önemlidir. Birinden biri birazcık dağınık olsa tüm alan dağınık görünebilir ve tabii ki bu durum bu alanların tasarımı konusunda da aynı şekilde geçerliliğini korur.  Amerikan mutfak dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler konusunda ki araştırmalar oldukça yoğunlaştı. Çünkü artık günümüzde Amerikan mutfak stili oldukça tercih edilir bir noktaya geldi.

Peki, Amerikan mutfak dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Oturması odası ve mutfak bir arada olduğu için öncelikle en çok dikkat edilmesi gereken noktaların başında beyaz eşyalar gelir.  Beyaz eşyaların bazıları oldukça sesli çalışır elinizden geldiğince düşük sesle çalışan beyaz eşyalar seçmenizde fayda vardır. Bununla birlikte alan kullanımına dikkat etmeli ve iki alan arasında ki mesafeyi doğru kurmalısınız. Evet, ikisi arasında ki duvar kalkmış olabilir fakat bunun amacı alanında daha fazla açılmasıdır dolayısıyla mutfak alanında olabildiğince ekonomik kullanım alanları oluşturmalısınız. Size tavsiye edebileceğimiz tasarım ise ‘ u stili ‘ dediğimiz tasarım biçimidir. Bağımsız tezgah yemek yapmak ve yemekleri tüketmek için oldukça kullanışlıdır ve bir yandan da estetik kaygılarınızı dinginleştirir, kullanım alanınızın bütünlüğünde yardımcı olur.

Amerikan mutfak dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler hakkında son olarak kullanacağınız malzeme tipine dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.  Hangi renkleri hangi malzemeler ile kullanarak dikkat çekici kılabilir ve bu malzeme bütünlüğünün hangi yapı çerçevesinde oluşmasını istiyorsunuz. Bunları da belirlediğiniz zaman geriye kalan tek şey biraz sonra gördüğünüz görselleri inceleyip kendi tasarımınızı oluşturmak olacak 🙂 O halde buyurun sizin için seçtiğimiz modern Amerikan mutfak tasarımlarına bir göz atın! 🙂

Rahat ve Modern Amerikan Mutfak Tasarımı
Toprak Tonları Açık Amerikan Mutfak Tasarımı
Sade, Rahat ve Modern Açık Amerikan Mutfak Tasarımı
Renkli Açık Mutfak Tasarımı
Sade, Açık Amerikan Mutfak Tasarımı
Küçük Amerikan Mutfak Tasarımı
Sade Şık, Açık Amerikan Mutfak Tasarımı
Açık Amerikan Mutfak Tasarımı
Amerikan Mutfak Tasarımı
Açık Bölmeli Mutfak Tasarımı