Dekorasyon Tavsiyeleri
avatar

30 Dakikada Buzdolabınızda Düzen ve Temizlik

10 Nisan 2018
1.767
 • 30 Dakikada Buzdolabınızda Düzen ve Temizlik

  Mutfağın genel temizliğinin önemi büyüktür. Mutfakta da önemli bir detayda buzdolabı temizliğidir. Özellikle buzdolabını açtığınızda sizi rahatsız eden bir şeyler varsa, bu yazımızda mutlaka sizi sevindirecek, 30 dakikada buzdolabınızda düzen ve temizlik sağlayacak ipuçları bulacaksınız. Buzdolabınızı nasıl düzenleyeceğinizle ilgili rehberimiz ile her yiyeceğe uygun bir yer verecek ve ayrıca temiz kaldığını göreceksiniz.

  Buzdolabınızda düzen ve temizlikte dikkat edeceğiniz noktalarda biri, alışveriş sonrası yapılan yerleşimdir. Alışveriş yaptığımızda öncelikle sıvı içecek ya da diğer ürünlerin sağlam mı olduklarına dikkat etmelisiniz. Ambalajı zarar görmüş sıvı gıdalar akma sonucu buzdolabınızı kirletebilir.

  Buzdolabınızın üst raflarına kahvaltılık ve daha çok soğuk kalması gereken gıdalara yer veriniz. Çünkü buzdolabının üst rafları daha soğuk olmaktadır. Dolayısıyla daha az soğukta kalmaması gereken gıdalarınızı rahatça muhafaza etmek mümkündür.

  Alt raflara ise yeni çıkan meyve ve sebze koyabileceğiniz sepetler kullanabilirsiniz. Hem görüntü açısından hem de yerleşim açısından bu sepetler oldukça işe yaramaktadır. Dolayısıyla buzdolabınızı açtığınızda kolayca hangi sepette hangi ürün var belirliyorsunuz. Ayrıca poşette konulmuş meyve ve sebzeler hem sağlıklı olmuyor hem de estetik bir görüntü oluşturmuyor.

  Buzdolabını düzeninde bir rafınızı yemekleriniz için ayırın. Bu rafa yemeklerinizi azaldığında daha küçük kaplara koyarak muhafaza ediniz. Yemekleri kolayca çıkarılabilen ve düzenli olarak sterilize edilebilen bir buzdolabı haznesine koyun veya temizleme işlemine yardımcı olmak için kendinden yapışkanlı örtüleri yerleştirin. Bu örtülerin çok farklı modelleri var. Ama önemli olan buzdolabı içinde hava akımını kesecek şekilde olmamalıdır.

  Buzdolabınızın en sıcak kısmı olarak, kapısında çeşniler ve içecekler gibi kolayca bozulmayan ürünler için kullanılmalıdır. Çiftlik taze yumurtalarınızı soğutmayı tercih ederseniz, bunları kapıda bir karton kutuda saklayın. Bütün bu anlattıklarımızı daha iyi anlamak için galerimizi takip etmeyi unutmayınız.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Mutfağın En Kıymetlisi; Tezgah Üstü Süsleri
  Mutfağın En Kıymetlisi; Tezgah Üstü Süsleri
  Artık Gözden Kaçırılmamalı! Mutfak Kapı Modelleri
  Artık Gözden Kaçırılmamalı! Mutfak Kapı Modelleri
  Mutfak Tekstili Modelleri ve Fiyatları
  Mutfak Tekstili Modelleri ve Fiyatları
  En Kullanışlı Mutfak Dolabı Renkleri
  En Kullanışlı Mutfak Dolabı Renkleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.