Oturma Odası Değişiklik Önerileri | Dekorasyon Tavsiyeleri
avatar

Oturma Odası Değişiklik Önerileri

30 Kasım 2011
 • Oturma odanız uzun süredir aynı kalmışsa, ciddi bir değişikliğe ihtiyacı var demektir. Değişiklik yapmak istiyorum ama evim için ayıracak bütçem yok diyorsanız üzülmeyin çünkü yapacağınız ufak değişiklikler ve az bütçe ile evinizi çok daha güzel gösterebileceksiniz.

  Oturma odasında yapılabilecek en büyük değişiklik koltuklardır. Yeni koltuk alın demiyoruz size önerimiz ucuz, ufak değişimler olacaktır.

  Koltuk yüzlerini odanızın rengine göre değiştirin. Artık şu boğucu kasvetli odadan kurtulun. Örneğin kırmızı, yeşil gibi canlı renkleri seçin. Hem günümüz modasına uyacak hem de güzel bir odaya sahip olacaksınız. Eğer koltuk yüzlerine para harcamak istemiyorsanız koltuklarınızın üzerine renkli bir örtü atabilirsiniz böylece değişik bir görüntü olacaktır. Koltuk yüzlerinin mobilyanın cinsine uygun olmasına dikkat edin. Örneğin ağaç mobilyaya sahipseniz buna uygun bir renk seçmenizde fayda var.

  Koltukların eski rengine uygun olan eşyaları kaldırın; vazo, bardak gibi. Bunların yerine yeni renklere uyacak eşyalar alın. Halılarınızı değiştirme imkanınız varsa değiştirin. Unutmayın günümüzde kilimler de çok moda. Bugünlerde her bütçeye uygun kilim bulmak mümkün. Size önerimiz halı seçiminde koyu renkleri tercih etmeniz. Malum, kirleri hemen belli eden bir renk sizin açınızdan zor olabilir.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  İki Çocuk İçin Çocuk Odası Modelleri
  İki Çocuk İçin Çocuk Odası Modelleri
  Kare Oturma Odaları Nasıl Dekore Edilir?
  Kare Oturma Odaları Nasıl Dekore Edilir?
  Mutfak Tekstili Modelleri ve Fiyatları
  Mutfak Tekstili Modelleri ve Fiyatları
  Dağınık Yatak Odasını Düzenli Tutacak Pratik Fikirler
  Dağınık Yatak Odasını Düzenli Tutacak Pratik Fikirler
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.