Dekorasyon Tavsiyeleri
avatar

Balkon ve Terasınız İçin Dekorasyon Fikirleri

17 Mayıs 2011
4.247
 • Balkon ve teraslarınız için önemli dekorasyon fikirlerimize göz atmak isterseniz şayet, yazımıza göz atmanızı rica ediyoruz.

  balkon Hanımlar balkon ve terasınız için dekorasyon fikirleri

  Evlerin balkonları ve terasları olması büyük bir şans. Kullanım ve estetik açısından tasarlanan balkon ve teraslar daha  fazla hareket alanı ve ferahlık  sağlıyor. Her türlü ev modelinde  kullanılabilir. Yazlık, kışlık ya da modern daireler için ideal seçimler. Büyük balkonlar, yaz  aylarında havadar bir mekân, kış aylarında ise kış bahçesi olarak kullanılabilir.

  Sürgülü kapılar ya da akordiyon gibi katlanabilir camlarla mevsime göre mekân değişebiliyor. Birçok avantajıyla rahatlık sağlayan balkon ve teras dekorasyonlarıyla yaşam standartını yükseltmek mümkün. Manzaraya bakan büyük camlar kullanmak doğal bir tabloyu seyretmekten farksız. Bu camların ışığı kullanabilen ve mekâna yansıtan özellikleri insanı hayran bırakıyor. Dekorasyonda fikrin sonu yok. Çatı penceresi fikirleriyle de ışığı kullanabilirisiniz. Yağmuru ve yıldızları yattığınız yerden izleme keyfini yakalayabilirsiniz.

  Eğer bir teras yaratma imkânınız varsa, bu terası hayal etmekten kendinizi alıkoymayın. Gözünüz evi görmeyip artık terasta yaşamaya başlayabilirsiniz. Teraslar balkonlardan farklı bir alan ister. Mekânın uygun olmasıyla alakası olan teraslar, duruma göre şekillenir. Şehir içinde bahçe şansı olmayan insanlar teras ya da büyük balkonların ışığından ve keyfinden yararlanabilir.

  Modern tarzda stüdyo daireler için teras manzarası şehir görünümü olurken, doğa ya da deniz manzarası olan evlerin terasları ya da balkonları daha geniş olur. Genellikle yalı ve villa tipi evlerde kullanılan teras ve büyük balkonlar, hem lüks hem de çok iç açısı yaşam alanları kazandırıyor.

  Cam balkon ve cam teras yapılan malzemeler, kar, kış, yağmur, fırtına demeden sizi bütün kötü hava şartlarına karşı koruyacak kadar güvenli ve dayanıklıdır, eskimez. Montajda zorluk yoktur. Taşıması kolaydır.

  Teras, büyük cam balkonlar ve çatı pencereleri evi daha estetik ve kullanışlı kılar. Balkon ve teras düzenekleri elektronik olabilir. Açma, kapama ve ışık ayarları gibi işleri uzaktan kuman da ile yapılabilir. Elektronik modeller hem göz zevki hem de büyük rahatlık sağlıyor.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Koçtaş Ayna Modelleri
  Koçtaş Ayna Modelleri
  Madame Coco Dekorasyon Ürünleri
  Madame Coco Dekorasyon Ürünleri
  Mudo Yeni Sezon Ürünlerinin Şıklığı
  Mudo Yeni Sezon Ürünlerinin Şıklığı
  Koçtaş bahçe ve balkon dekorasyonu
  Koçtaş bahçe ve balkon dekorasyonu
 • 1 yorum yapılmış. Sende yorum yap